İzmir Körüklü Tente

Körüklü tente sistemleri otel, cafe, restoran ve benzeri mekanlarda güneşin ve yağmuru belirli ölçülerde kontrol altında tutmak için kullanılan bir tente sistemidir.

Körüklü tente çalışma ve uygulama prensipleri nedeni ile en fazla 6 metre genişlik ve 120 santim öne doğru eğilim özelliği ile çalışmaktadır ve genellikle balkon ve girişlerde tercihen kullanılmaktadırlar.

Dükkan ve mağaza vitrinlerinde tercih edilme sebebi ise vitrinin görüntüsüne engel olmaması, üzerine baskı yapılarak aynı zamanda ışıksız tabela gibi kullanılabilmesi, dikkat çekici olması ve diğer alternatiflere göre daha ekonomik olmasından kaynaklıdır.

Vitrini seyredenlere gölge sağlamakla beraber güneş ışınlarının vitrindeki ürünler üzerindeki yıpratıcı etkisini azaltır. Yine aynı şekilde dükkanın yaza iş yerinin içine direk olarak girmekte olan güneşi keserek iş yeri içindeki sıcaklığında kontrol atında tutulmasına yardımcı olur ve aynı zamanda klima gibi soğutma giderleriniz üzerinde de bu bakımdan tasarruf sağlar.

İş yerinize romantik yada klasik bir hava katan dekoratif bir unsur olarak ta tercih edilen bir sistemdir. Modern sistemlerin çağdaş görünümüne ziyade, körüklü tente İzmir deki mağazanızın daha şirin gözükmesine sebep olur. Genelde koyu kırmızı yada koyu yeşil olarak kullanılsa da geniş desen ve renk çeşitleri mevcuttur. Hangi desen yada rengi olursa olsun bu modeller, modern dünyanın karmasından sıkılmış olan insanlarda başka tür hoş bir his oluşturur.

Özel çelik profil veya özel alüminyum profil seçenekleri bulunmaktadır. İmalatı yapılacak olan Körüklü Tente uzunluk ve derinlik ölçülerine göre açısının ayarlanması yapılır. Körüklü Tente sisteminin menteşeleri alüminyum pres dökümdür.

Körüklü katlanır tente sisteminin açılıp-kapanması makaralardan geçmekte olan özel körüklü ipli tente için imal edilmiş tente ipiyle manüel (elle) yapılmaktadır.

Körüklü manüel tente sisteminin uzunluğu maksimum : 100 cm – 600 cm’ kadar yapılmaktadır.
Körüklü karpuz tente sisteminin derinliği maksimum :0.50 cm – 150 cm’ kadar yapılabilmektedir.

Körüklü Tente Sisteminde Kullanılan Kumaşlar

5 yıl solmaz, su tutmaz, garantili ithal akrilik kumaşlar kullanılmaktadır. 100’den fazla renk ve desen seçeneği bulunmaktadır.

İzmir Tente; körüklü tente fiyatları için piyasada kalite para endeksinde en uygun ve branda tente sektöründe akla ilk gelen firma olarak tek uğraşımız ve çabamız sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktır. Müşterilerimize körük sisteminin üzerinde kumaş ve polyester olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktayız. Sadece kumaş polyestere göre daha kalitelidir ve terleme yapmadığı şeklinde serin tutma özelliğine sahiptir. Ürünümüz solma ve su geçirmeye karşı firmamız tarafından 5 yıl garanti kapsamındadır.

Körüklü Tente Modelleri

Mekanizması sayesinde kolayca açılıp kapanabilen körüklü tentelerin kullanımı gayet pratiktir. Akrilik ve iyi bir kumaş kullandığımızdan dolayı kolay kolay kirlenmez ve fazla bakım gerektirmez. Her türlü mekanda rahatça kullanılabilir. Eski ve klasik bir tente sistemi olduğundan dolayı hemen her sokakta karşımıza çıkar.

İzmir Tente Pergola, Körüklü Tente Modelleri

Körüklü Tente Projeleri