İzmir Mafsallı Tente

Mafsallı tente zarif tasarımı ile dış mekânlarınızda kullanabileceğiniz fiyat avantajlı bir tente sistemidir. Fiyat ve kullanımı açısından en çok tercih edilen çeşit olması sebebi ile günlük yaşantınızda en sık karşılaşabileceğiniz çeşitler arasındadır.

‘’Peki, mafsallı tente nedir?’’ diyeceksiniz. Güneş ışınları, yağmur, kar ve rüzgâr gibi birçok dış etkenlerden koruma amaçlı kullanılan bu tente dış mekânlarınızı daha keyifli bir hale getirebilecek manuel özellikli mekanik bir tasarımdır. Mafsallı tenteyi kafenizde, pastanenizde, iş yerinizde, tanıtım stantlarınızda, kullanabileceğiniz şeklinde evinizde ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz.

Mafsallı tenteleri mekanizması ve teknik özellikleri bakımından incelediğinizde ise standart ve kasetli bir yapıya sahip olduğu, ileri doğru açık olarak kullanabileceğiniz ve belli ölçülerle piyasaya sunulan bir ürün olduğu ortaya çıkar. Zeminleri açısından görsel baskıya uygun olarak tasarlayabileceğiniz Bu tentenin alüminyum aksamları paslanmaz bir yapıya haiz olup isteğinize uygun rüzgâr sensörlü, motor ve eğim mekanizması ile rahatlıkla ortamınızı uygun ve ferah bir hale getirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak zemin branda ve akrilik kumaştan imal edilebilir. Tente alnına saçak dediğimiz parça eklendikten sonra mekânınızın reklamını da rahatlıkla yapabilir hale getirebilirsiniz. Tentenizin açılır uzunluğu kullanacağınız tentenin cephe uzunluğuna nazaran değişim izah edebilir.

Mafsal kelime olarak eklem anlamına gelmektedir. Hareketli iki uzvun hareket edebilme özelliklerini kaybetmeden birleştirilmesine yarayan elde eden mekanik sistemdir. Mafsallı tente ise hareket kabiliyetini kaybetmeden birleşmiş bu iki parçanın hareket ve manevra alanı daha kısıtlı olan yerlerde tercih edilen tente-branda çeşididir. Kapalı alandaki sigara düzenlemelerinden sonrasında cafe, restoran vb. yerlerin teraslarının daha etkin kullanımı için işletmecilerin sık sık tercih etmiş olduğu bir sistemdir. İhtiyaç duyulması halinde müstakil, dubleks, bahçeli ve verandalı evler için de kullanılabilen sistem İzmir Tente ihtiyaca uygun tasarımlarıyla apartman dairelerinin balkonları için de ergonomik kullanıma uygun şekilde montajı yapılır.

Tente açılır kolları standartları 150cm 200cm 250cm 300cm 350cm uzunluğundadır. Tentenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız cephenizin uzunluğu ve tentenizin açılır uzunluğunun uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Örnek verecek olursak; 300cm uzunlukta cephenize 350cm açılır tente kullanamazsınız. Şöyle ki, tentenizde kullanacağınız mafsallı kolların kapandığı süre birbirleri üzerine binmemesi gerekir. Tentenin her iki ucunda ki kolların her birinin uzunluğu 175 cm olacağından tentenizi kapattığınızda 380cm-400cm arası bir alana ihtiyacınız olacaktır. Dolayısı ile bu tenteyi yapmış oldurmak dilediğiniz alanın en kısa mesafesinin 180cm-190 cm arası olması gerekir.

İzmir Tente; mafsallı tente fiyatları için piyasada kalite para endeksinde en uygun ve branda tente sektöründe akla ilk gelen firma olarak tek uğraşımız ve çabamız sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktır. Müşterilerimize mafsal sisteminin üzerinde kumaş ve polyester olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktayız. Sadece kumaş polyestere göre daha kalitelidir ve terleme yapmadığı şeklinde serin tutma özelliğine sahiptir. Ürünümüz solma ve su geçirmeye karşı firmamız tarafından altı yıl garanti kapsamındadır. Kumaş kısmının kalitesi kadar mafsal kısmı da önemli olan ürünümüzde kullanılan çelik aksamda da 6.5-7 ve 9 olmak üzere iki farklı seçenek mevcuttur. Kullanılan çelik mafsal kalınlığına ve miktarına göre de fiyatlandırmaya etki eder.

Mafsallı Tente Modelleri

İzmir tente olarak mafsallı tente üretimi için en kaliteli çeliği ve kumaşı-polyesteri tercih ediyoruz ve durağan hareketli bu tenteler mafsalları yardımıyla de hareket alanları içinde istenildiği kadar gölge olanağı sağlar.

 
İzmir Tente Pergola, Mafsallı Tente Modelleri

Mafsallı Tente Projeleri